Girl Playing Outside

Bemutatkozás

Az egyesület  ( közhasznú szervezet) szülők és gyógypedagógusok összefogásával 1991-ben jött létre. Megalakulásunk célja, a középsúlyos értelmi és halmozottan sérült fiatalok  fizikai és mentális állapotuk fejlődésének segítése, szinten tartása. Kiemelt fontosságú az egyesület számára, hogy a fiatalokat segítse a felnőtté válás egyébként is nehéz útján.  Fejlesztjük kooperábilis és szociális készségüket, táguljon önismeretük, a fiatal kiszolgáltatottsága  minimális legyen abban az esetben ha a szülői felügyelet megszűnik.
Ennek érdekében fejlesztő-szintentartó foglalkoztatásokat szervezünk, sport és kultúrális programokkal, üdültetéssel segítjük szabadidejük hasznos eltöltését. (színház látogatás, mozi, hangverseny, kiállítások, lovaglás, gyógytorna, úszás, stb.) Munkára való felkészítésüket kézműves tevékenységgel (kerámia készítés, texitl-selyemfestés, üvegfestés, szövés tűzzománc készítés stb.) biztosítjuk.
A fenti célok érdekében két napközi otthont, egy autistaspecifikus ápoló-gondozó lakóotthont és egy támogatott lakhatást üzemeltetünk.
Az egyesület tagságának rendszeres tájékoztatást tartunk jogi, gyógypedagógiai, nevelési tanácsadás keretében. Adományokkal (ruha, élelmiszer, egyéb használati cikk) segítjük a rászorultakat.

A szervezet társadalmi  hatása:

A szervezet összetartó erőt képvisel a társadalom egy olyan rétegénél, amely gazdasági és kommunikációs hátrányban van, amely ezen tevékenységek nélkül  a társadalom perifériája felé sodródna. Az egyesület programjaival tanácsadói tevékenységével a taglétszámot nem csak egyben tartja, hanem egymást segítő baráti társasággá kovácsolja. Az egyesület működésével lehetősége nyílik az érintett családoknak problémájuk őszinte feltárására, azoknak megoldására. Ugyanakkor lehetőség nyílik arra, hogy maguk is öntevékenyen részt vállalhassanak sorsuk intézésében.